Co dalej z Granitem Xhaką?

Ostatnie tygodnie nie są z pewnością najlepsze w karierze Granita Xhaki. Wszystkie jego problemy zaczęły się tak naprawdę podczas meczu Arsenalu z Crystal Palace. O co dokładnie poszło?

W 61. minucie meczu Unai Emery postanowił zdjąć Xhakę z boiska i zastąpił go Bukayo Saką. Granit po bardzo słabym meczu mógł usłyszeć wiele ironicznych oklasków ze strony fanów Kanonierów. Wtedy też Szwajcar nie wytrzymał i postanowił zdjąć i rzucić opaską kapitańską. W tym momencie dla fanów Arsenalu był już na straconej pozycji. Ponadto nie podał ręki trenerowi oraz zdjął koszulkę tuż po zejściu z boiska. Był to dopiero jednak początek. Po meczu rozpętała się prawdziwa burza w mediach społecznościowych, które dały jasny znak, że Xhaka może powoli pakować walizki.

Coś się kończy, ale coś się zaczyna. Pozyskaniem Szwajcara są zainteresowane dwie największe marki z Mediolanu, czyli AC Milan oraz Inter. Ci pierwsi poszukują kogoś doświadczonego, kto pozwoli na wyczłapanie się z dołka. Ci drudzy natomiast, szukają pomocnika, który przyniesie jakość, aby bić się o najwyższe trofea.

Pojawił się również wątek powrotu do Borussia Mönchengladbach, w której to Granit występował w latach 2012 – 2016, ale Szwajcar jednoznacznie stwierdził, że nie interesuje go powrót do Bundesligi.

Coraz częściej można usłyszeć również, że AC Milan oraz Inter chcieliby najpierw wypożyczyć Szwajcara z Arsenalu do końca tego sezonu z opcją definitywnego transferu. Chcą najpierw przetestować, jak Granit odnajdzie się w Serie A.

Który mediolański klub wybierze Granit? A może znajdzie się jeszcze jakiś inny kandydat, który zgarnie im sprzed nosa utalentowanego Szwajcara.

Zainteresować Cię również mogą:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *