Napoli – Atalanta: dogrywka w parlamencie

Sprawa ostatniego remisu Napoli z Atalantą (2:2) trafiła do włoskiego parlamentu! Grupa 12 polityków wiernych drużynie z Neapolu skierowała pytanie do włoskiego Ministerstwa Sportu dotyczące bezstronności w rozstrzyganiu meczów.

Burza wśród polityków rozpętała się po weryfikacji VAR, przez którą sędzia spotkania Pino Giacomelli nie podyktował jedenastki dla Napoli. Brak rzutu karnego dla gospodarzy, natchnęło gości, którzy doprowadzili do końcowego wyrównania.

Fragment oświadczenia polityków do Ministerstwa Sportu:

Do zadań ministerstwa należy działalność mająca na celu zwalczanie manipulacji wynikami i promowanie sprawiedliwości jako kluczowego elementu każdej inicjatywy sportowej. Napoli zostało wyraźnie pokrzywdzone, przez co straciło 2 punkty oraz spadło na 6 pozycję w tabeli. Jakie inicjatywy podejmie rząd w celu zapewnienia poprawności oraz bezstronności spotkań Serie A?

Ciężko się oczywiście nie zgodzić z tym, że każdy mecz (nie tylko w Serie A) powinien być sędziowany przez w 100% bezstronnych sędziów. Nigdy jednak nie wiadomo, czy przyznanie lub niepodyktowanie rzutu karnego świadczy o błędzie sędziego, czy o jego nieczystych intencjach.

Zainteresować Cię również mogą:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *