Yuri Semin przygotowany na mecz z Juventusem

Jutrzejszy mecz z Lokomotiwem Moskwa może być dla Juventusu Turyn prawdziwą drogą przez mękę. Ostatni mecz tych drużyn na Allianz Stadium przyniósł niesamowite emocje i dopiero 2 bramki Paulo Dybali w ostatnich 15 minutach spotkania spowodowały, że 3 punkty zostały we Włoszech.

Należy sobie powiedzieć jasno, że Juventus nie prezentuje w ostatnim czasie nadzwyczajnej formy. Niezbyt dobra postawa w Serie A może być „wodą na młyn” dla piłkarzy Lokomotiwu, którzy są gotowi na walkę od pierwszej minuty. Ich celem jest zdobycie, chociażby punktu, który pozwoli im utrzymać trzecie miejsce w grupie, a co za tym idzie, zwiększą swoje szanse na udział w Lidze Europy.

Pozytywną energią tryska również trener Lokomotiwu Yuri Semin:

Podekscytowanie związane z tym meczem jest ogromne. Jeśli zdobędziemy punkty, mamy dużą szansę zagrać wiosną w Europie. Będziemy walczyć o każdą piłkę, nie zapominając o odpowiedniej równowadze między obroną a atakiem. Juventus to bardzo wymagający rywal i nie będzie to łatwy mecz.

Nie bez znaczenia w rywalizacji Lokomotiwu z Juve są również następne spotkania ligowe tych drużyn. Gospodarze jutrzejszego meczu w najbliższy weekend zmierzą się z Krasnodarem. Będzie to zatem mecz na szczycie Premier Ligi. Juventus zmierzy się natomiast z AC Milanem. Kilka lat temu byłoby to zapewne jedno z najważniejszych spotkań sezonu. Obecnie po dawnej formie AC Milanu pozostaje tylko wspomnienie. Tak czy siak, Juventus z pewnością nie chciałby się osłabić przed tym spotkaniem. Mimo napiętego grafiku trener Semin powiedział jasno:

Na chwilę obecną interesuje nas tylko mecz z Juventusem.

Samego spotkania nie może doczekać się również napastnik gospodarzy Eder, który podczas ostatniej konferencji prasowej cieszył się, że na RZD Arena zawita sam Cristiano Ronaldo, który jest jego reprezentacyjnym kolegą. Eder ocenił również atmosferę na stadionie podczas spotkań:

Bardzo lubię grać na u siebie – RZD Arena to mój dom. Z całą pewnością nie tylko ja tak uważam.

Początek meczu Lokomotiw Moskwa – Juventus Turyn 06.11.2019 o godz. 21:00.

Zainteresować Cię również mogą:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *